Yurtta bugün hava nasıl?

Meteoroloji’den yapılan değerlendirmelere göre İç Ege’de 3 ila 5 derece artacağı, orta Karadeniz’de 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı Türkiye genelinde mevsim normalleri civarında, Marmara’da yer yer mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. ANKARA (İGFA) – Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Orta ve Doğu […]

 Yurtta bugün hava nasıl?

30.03.2022 - 6:46

Güncelleme : 30.03.2022 - 7:07

Meteoroloji’den yapılan değerlendirmelere göre İç Ege’de 3 ila 5 derece artacağı, orta Karadeniz’de 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı Türkiye genelinde mevsim normalleri civarında, Marmara’da yer yer mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

ANKARA (İGFA) – Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı ile Kastamonu, Çankırı, Muş, Bingöl ve Diyarbakır çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Sabah ve gece saatlerinde İç Anadolu’nun doğusu ile Doğu Anadolu Bölgesi’nde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Karadeniz’in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu’da yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunmaktadır.

Rüzgar genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin edilirken, Doğu Karadeniz’in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu’da yüksek kar örtüsü bulunan eğimli yamaçlarda çığ riski olmasından dolayı meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyardı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın