TSK komuta kademesi İstanbul’da şehit aileleri ve gazilerle buluştu

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar ve beraberindeki TSK komuta kademesi şehit aileleri ve gazilerle iftarda buluştu. İSTANBUL (İGFA) – Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberindeki Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Millî Savunma Bakan Yardımcısı Yunus Emre […]

 TSK komuta kademesi İstanbul’da şehit aileleri ve gazilerle buluştu

04.04.2022 - 6:21

Güncelleme : 04.04.2022 - 7:08

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar ve beraberindeki TSK komuta kademesi şehit aileleri ve gazilerle iftarda buluştu.

İSTANBUL (İGFA) – Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberindeki Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Millî Savunma Bakan Yardımcısı Yunus Emre Karaosmanoğlu ile İstanbul Valiliğinin şehit aileleri ve gaziler onuruna düzenlediği iftara katıldı.

Vali Ali Yerlikaya ev sahipliğinde gerçekleştirilen ve İstanbul’un çeşitli ilçelerinden gelen çok sayıda şehit ailesi ve gazinin katıldığı programda konuşan Bakan Akar, Ramazan ayının hayırlı olması, barış huzur ve iyilik getirmesi temennisiyle sözlerine başladı.   Köklü devlet geleneğinde gaza ruhunun daima mevcut olduğunu belirten Bakan Akar, şehitlik ve gaziliği “kültürümüzdeki ve inancımızdaki en yüce rütbe ve makamlar” olarak nitelendirdi.

Şehit ve gazileri vatan, millet ve bayrak sevgisinin ölümsüz abideleri ifadesiyle tanımlayan Bakan Akar, “Kumaşı bayrak, toprağı vatan yapan şehitlerimiz ve gazilerimizdir. Bugün cennet vatanımızda başı dik, güven, rahat içinde yaşıyorsak bunu aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz.” diye konuştu.

Türk Silahı Kuvvetlerinin her türlü tehdit ve tehlikeye karşı yurt içi ve sınır ötesindeki mücadelesini kararlılıkla sürdüğünü dile getiren Bakan Akar, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde uluslararası ortamda özne hâline gelen Türkiye’nin etki ve ilgi alanını her geçen gün genişlettiğini vurguladı.

Ukrayna bağlamındaki gelişmeleri de değerlendiren Bakan Akar, “Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Dışişleri Bakanımız, ilgili bakanlıklarımız gerekli çalışmaları yapıyor. Antalya’da Dışişleri Bakanımız tarafından Ukrayna ve Rusya Dışişleri Bakanları bir araya getirildi. Çok kısa süre içinde de Sayın Cumhurbaşkanımızın ev sahipliğinde Sayın Putin ve Sayın Zelenskiy’nin de bir araya gelebileceğini değerlendiriyoruz.” diye konuştu.

Kalıcı ateştesin önemine vurgu yapan Bakan Akar, bir an önce ateşkesin yapılması, tahliyelerin gerçekleştirilmesi, istikrarın sağlanmasını istediklerini söyledi.

Konuşması ardından şehit aileleri ve gazilerle tek tek ilgilenen Bakan Akar, onlarla sohbet etti, taleplerini dinledi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın