Petkim ihracatın yıldızı oldu

Petkim, 2021 yılında Ege İhracatçı Birlikleri verilerine göre tüm sektörlerin değerlendirildiği “İhracatın Yıldızları” listesinde ilk sırada yer aldı. İZMİR (İGFA) – Türkiye’nin en büyük doğrudan dış yatırımcısı SOCAR Türkiye’nin iştiraki Petkim, 2021 yılında da kimya sektörünün “ihracat şampiyonu” oldu. Ege İhracatçı Birlikleri’nin (EİB) açıkladığı geleneksel “İhracatın Yıldızları” listesinde Petkim tüm sektörler kategorisinde de ilk sırada […]

 Petkim ihracatın yıldızı oldu

29.03.2022 - 12:22

Güncelleme : 29.03.2022 - 12:30

Petkim, 2021 yılında Ege İhracatçı Birlikleri verilerine göre tüm sektörlerin değerlendirildiği “İhracatın Yıldızları” listesinde ilk sırada yer aldı.

İZMİR (İGFA) – Türkiye’nin en büyük doğrudan dış yatırımcısı SOCAR Türkiye’nin iştiraki Petkim, 2021 yılında da kimya sektörünün “ihracat şampiyonu” oldu. Ege İhracatçı Birlikleri’nin (EİB) açıkladığı geleneksel “İhracatın Yıldızları” listesinde Petkim tüm sektörler kategorisinde de ilk sırada yer aldı.

810,9 MİLYON DOLARLIK İHRACAT YAPTI

Türkiye’nin ilk ve tek entegre petrokimya tesisi olan Petkim, iki yıldır devam eden pandemi süreci ve kısıtlamalara rağmen üretimlerinin aksamaması için yerli üreticilerin ihtiyaçlarına öncelik verdi. Petkim, uzun yıllardır tekrarlandığı gibi 2021 yılında da Ege Bölgesi’nin ihracat şampiyonu oldu.

İki yıl aranın ardından yeniden sadece kimya değil, tüm sektörlerin arasında birinci olan Petkim, 2021 sonunda dolaylı ve doğrudan toplam 810,9 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın