Müftü Şahin, Kur’an Kursu’nda incelemelerde bulundu

Kilis İl Müftüsü Abdurrahman Şahin, Eski Beşevler semtinde son hazırlıkları tamamlanma aşamasında olan 4-6 yaş Kur’an Kursunda incelemelerde bulundu. KİLİS (İGFA)- Çalışmalarda gelinen son durum hakkında bilgi alan İl Müftüsü Şahin, incelemelerin ardından yaptığI açıklamasında, “4-6 yaş Kur’an Kursları, Diyanet İşleri Başkanlığımızın üzerinde hassasiyetle durduğu önemli projelerden biridir. Çeşitli dini bilgilerin yanında düzenlenen oyun ve etkinliklerle […]

 Müftü Şahin, Kur’an Kursu’nda incelemelerde bulundu

05.04.2022 - 15:14

Güncelleme : 05.04.2022 - 15:14

Kilis İl Müftüsü Abdurrahman Şahin, Eski Beşevler semtinde son hazırlıkları tamamlanma aşamasında olan 4-6 yaş Kur’an Kursunda incelemelerde bulundu.

KİLİS (İGFA)- Çalışmalarda gelinen son durum hakkında bilgi alan İl Müftüsü Şahin, incelemelerin ardından yaptığI açıklamasında, “4-6 yaş Kur’an Kursları, Diyanet İşleri Başkanlığımızın üzerinde hassasiyetle durduğu önemli projelerden biridir. Çeşitli dini bilgilerin yanında düzenlenen oyun ve etkinliklerle değerler eğitiminin de verildiği 4-6 yaş Kur’an kurslarımıza ilgi, her geçen gün daha da artarak devam ediyor. 4- 6 yaş Kur’an kurslarımızda çocuklarımız için uygun sınıf ortamı, oyun alanı, masa, sandalyeler, ilgi köşeleri, havalandırma, zemin, lavabolar gibi mekâna dair şartların her biri titizlikle hazırlandı. Bunun yanında alanında uzman öğreticilerimiz görev yapıyor.

Çocuklarımız Diyanet işleri Başkanlığımız bünyesinde bulunan uzman bir eğitimci kadrosu tarafından hazırlanan program doğrultusunda Kur’an-ı Kerim ve temel dini bilgileri çeşitli oyunlar ve etkinliklerle öğrenecekler. Bu yaşlarda edinilen bilgi ve kazanımlar kalıcılığı ve hayat boyu yol gösterici olması bakımından çok önemli. Dinimizin temel bilgilerini öğrenen çocuklarımız aynı zamanda buralarda temel ahlaki değerleri de kazanarak hayatlarını topluma faydalı olacak şekilde yönlendirecekler. Değerli katkılarından dolayı hayırseverlerimize teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın