Bursa Yıldıırm’da Ramazan bereketi

Bursa’da özellikle salgın döneminde hayata geçirdiği projelerle binlerce gıda kolisi, ekmek, sıcak yemek ve hijyen paketini ihtiyaç sahipleriyle buluşturan, evlerinden çıkamayan yaşlılara adreslerinde sağlık hizmeti veren Yıldırım Belediyesi, pandemi sonrası normalleşmeyle birlikte ihtiyaç sahiplerinin yüzlerini güldürmeye devam ediyor. BURSA (İGFA) – Ramazan ayının başlamasıyla birlikte destek çalışmalarını sıklaştıran Yıldırım Belediyesi, Ramazan ayı boyunca toplam 58 […]

 Bursa Yıldıırm’da Ramazan bereketi

03.04.2022 - 11:41

Güncelleme : 03.04.2022 - 11:41

Bursa’da özellikle salgın döneminde hayata geçirdiği projelerle binlerce gıda kolisi, ekmek, sıcak yemek ve hijyen paketini ihtiyaç sahipleriyle buluşturan, evlerinden çıkamayan yaşlılara adreslerinde sağlık hizmeti veren Yıldırım Belediyesi, pandemi sonrası normalleşmeyle birlikte ihtiyaç sahiplerinin yüzlerini güldürmeye devam ediyor.

BURSA (İGFA) – Ramazan ayının başlamasıyla birlikte destek çalışmalarını sıklaştıran Yıldırım Belediyesi, Ramazan ayı boyunca toplam 58 bin 500 vatandaşa sıcak yemek ulaştıracak ve 15 bin kişiye de erzak kolisi dağıtacak.

Bu kapsamda Ramazan ayının ilk gününde Sosyal Destek Müdürlüğü’nde buluşan Yıldırım Belediyesi müdürleri, başkan yardımcıları ve meclis üyelerinden oluşan yaklaşık 100 kişilik ekip aldığı erzak kolilerini gün boyunca ihtiyaç sahiplerine ulaştırıp vatandaşların taleplerini dinledi.

Sosyal Destek Müdürlüğü’nü ziyaret edip bu farkındalığa destek olmak için bir araya gelen ‘Yıldırım’ ailesini tebrik eden Belediye Başkanı Oktay Yılmaz ardından Yıldırım Bayezid Aşevi’ni ziyaret etti. Çalışanlarla Ramazan ayı çalışmaları üzerine görüşen Başkan Oktay Yılmaz, kimsenin kendisini yalnız hissetmediği bir Yıldırım için çalıştıklarını belirtti.

58 BİN 500 VATANDAŞA SICAK YEMEK İMKÂNI

 ‘Yıldırım’da gönüllerde bir sofralarda bir’ diyerek, ihtiyaç sahipleri ve evlerinde yemek pişiremeyen vatandaşlar için sıcak yemek hizmeti sunan Yıldırım Belediyesi; her gün ihtiyaç sahibi bin 500 kişiye 4 çeşit sıcak yemek ve ekmek dağıtımı gerçekleştiriliyor. Hijyenik şartlarda pişirilmiş yemeklerden oluşan bin 500 paket, ekipler tarafından kapı kapı gezilerek iftar saatinden önce vatandaşlara ulaştırılıyor.

Yıldırım Beyazıt Aşevi’nde ise günlük olarak 450 kişiye sıcak yemek dağıtımı yapılıyor.

Yıldırım Belediyesi’nin sıcak yemek hizmetinden Ramazan ayı süresince 58 bin 500 vatandaş faydalanacak.

Öte yandan Ramazan’ın manevi atmosferine uygun bir program hazırlayan Yıldırım Belediyesi, tüm ay boyunca Barış Manço Kültür Merkezi’nde sohbet programlarından orta oyunlarına, şiir dinletilerinden animasyonlara, tasavvuf konserlerinden söyleşilere kadar birçok program gerçekleştirecek.

Prof. Dr. Nurullah Genç, Oyuncu Anne ve Yazar Merve Gülcemal, İlahi Sanatçısı Sedat Uçan, Hayati İnanç, Dursun Ali Erzincanlı, TRT Çocuk Sunucusu ve Tiyatro Sanatçısı Hüseyin Goncagül, Ziyafet Sofrası Yetişkin Tiyatrosu ve Mavi ile Volkan Öğretmen Çocuk Şarkıları Çocuk Tiyatrosu ekibini Yıldırım’da ağırlayacak olan Yıldırım Belediyesi, ilçe sakinlerini Ramazan akşamlarında buluşturacak.

Ramazan ayı boyunca Yıldırım Medresesi’nde ilahiyatçı yazar ‘Erkan Aydın İle Bursa’dan İftara’ Ülke TV’den canlı yayınlanacak iftar programları yapılıyor. 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın