Bakan Özer İstanbul’daki okul ziyaretlerinde gençleri dinledi

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, İstanbul’da Prof. Dr. Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesinde açılışlara katıldı, gençlerle bir araya geldi. İSTANBUL (İGFA) – Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yaklaşık bir ay önce tüm sosyal bilimler liselerinde kurulacak “Atatürk Kitaplıkları”nın tanıtım programı için gittiği Prof. Dr. Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesine bugün bir ziyaret daha gerçekleştirdi.  Özer, […]

 Bakan Özer İstanbul’daki okul ziyaretlerinde gençleri dinledi

31.03.2022 - 8:35

Güncelleme : 31.03.2022 - 8:35

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, İstanbul’da Prof. Dr. Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesinde açılışlara katıldı, gençlerle bir araya geldi.

İSTANBUL (İGFA) – Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yaklaşık bir ay önce tüm sosyal bilimler liselerinde kurulacak “Atatürk Kitaplıkları”nın tanıtım programı için gittiği Prof. Dr. Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesine bugün bir ziyaret daha gerçekleştirdi. 

Özer, bu kez bir önceki gelişinde yaptığı sohbette kendisinden istenen ve yapımı tamamlanan müzik ve bilgisayar atölyeleri ile yaşam merkezinin açılışını gerçekleştirdi.

Öğrencilerin kendisinden müzik atölyesi ve bilgisayar atölyesi istediğini, öğretmenlerin ise bir yaşam merkezi ve mevcut kütüphanenin imkânlarının zenginleştirilmesiyle ilgili talepleri olduğunu belirten Özer, kısa sürede bu istekleri yerine getirmekten mutluluk duyduğunu ifade etti.

Millî Eğitim Bakanlığı olarak en büyük arzularının okulların sadece öğrenme ortamları değil; bunun yanında kişisel gelişim, kültür, sanat ve spor aktivitelerinin yapıldığı mekânlar olması olduğunu belirten Özer, kütüphanesiz okulun kalmadığına vurgu yaparak, “2 ayda 16 bin 361 kütüphane yaparak tüm okullarımızın ihtiyacını tamamladık. Bugün itibarıyla kütüphanelerdeki kitap sayısını da 28 milyondan 55 milyona çıkardık. Yıl sonunda, inşallah, 100 milyon olacak. Atölyeler, kütüphaneler ve diğer etkinlik alanlarıyla okullarımız çok canlı mekânlara dönüşecek. Okullarımız şiddete tolerans gösterilmeyen, çevreye duyarlılığın olduğu mekânlara dönüşecek. Bakanlık olarak her türlü kaynağımızı seferber etmeye hazırız” mesajını verdi.

Lisede öğretmen ve öğrencilerin kullanımına açılan yaşam merkezinin bir ilk olduğunu, bunun diğer okullara da yayılmasını istediğini belirten Bakan Özer; açılış sonrasında gençlerle sohbet ederek müzik atölyesinde öğrencilerden şarkılar dinledi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın