ALİNUR AKTAŞA GEMLİK SAADETTEN AÇIK MEKTUP.

Gemlik Saadet partisi ilçe teşkilatı Bursa buyüksehir Belediye başkanına Gemlik’te yapılmayan hizmetler hakkında açık mektup yazdı. Sayın Başkanım. Geçen hafta Gemlik Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Uğur Sertaslan’a bir mektup yazarak kendisine çalışmalarıyla ilgili görüşlerimizi aktarmıştık. Büyükşehir Belediyesi olarak da size bazı hatırlatmalar yapmayı görev bildik. Sayın Başkanım, Sizleri Gemlik’te pek göremediğimiz ve çalışmalarınıza şahit olamadığımız […]

 ALİNUR AKTAŞA GEMLİK SAADETTEN AÇIK MEKTUP.

02.04.2022 - 11:40

Güncelleme : 02.04.2022 - 11:40
Gemlik Saadet partisi ilçe teşkilatı Bursa buyüksehir Belediye başkanına Gemlik’te yapılmayan hizmetler hakkında açık mektup yazdı.
Sayın Başkanım.
Geçen hafta Gemlik Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Uğur Sertaslan’a bir mektup yazarak kendisine çalışmalarıyla ilgili görüşlerimizi aktarmıştık.
Büyükşehir Belediyesi olarak da size bazı hatırlatmalar yapmayı görev bildik.
Sayın Başkanım,
Sizleri Gemlik’te pek göremediğimiz ve çalışmalarınıza şahit olamadığımız için uzun uzadıya bir şeyler söylememiz mümkün değil. Bursa’nın gözbebeği Marmara’nın incisi böyle güzel bir ilçeye karşı duyarsızlığınızın sebebinin son seçim sonuçlarından olmadığını düşünmek istiyoruz. Umarız mensubu bulunduğunuz partiden bir kişinin Belediye Başkanı seçilemeyişi Gemlik’teki çalışmaları etkilememiştir.
Mesela Gemlik girişinde seçim öncesi temelini attığınız termal tesisin, seçimin ertesi günü durdurulup, bu güne kadar bir çivi bile çakılamaması, pek hayra alamet değildir.
Çarşı Meydanı düzenlemesi için yapılan yıkım törenleri büyük gürültüler ile yapıldı. Ama yıllar geçmesine rağmen iki bina maalesef yıkılamadı. Açılış başka bir bahara kaldı.
Hatırlatmak isteriz: Gemlik halkı kendisini gözden çıkaranları, kendisi de gözden çıkarır. Bunun örnekleri için geçmişe bakılmasını tavsiye ederiz.
Gemlik Belediye Başkanımız birçok projesinin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması ve görevi olduğunu belirtiyor. Siz de hayır bu projeleri Gemlik Belediyesi yapması lazım mı diyorsunuz? Gemlik halkı Gemlik Belediyesi ile Büyükşehir Belediyesi arasında kalarak, hizmete bir türlü kavuşamıyor.
Saadet Partisi olarak esnafı, kahveleri geziyoruz, halkımızla birebir istişare ediyoruz. Büyükşehir Belediyesinin hizmetlerini sorduğumuzda genel olarak şu cevabı alıyoruz: “Ne hizmeti yapıyor ki?” Gemlik halkı arabasını park ederken Büyükşehir ile Burbak sayesinde tanışıyor. Türkiye’deki en pahalı 13. su faturasını ve geçen yıllara ait alt yapı katılım bedellerini öderken Buski ile tanışıyor. Halk otobüslerinde balık istifi yolculuk ederken Burulaş ile tanışıyor. Atatepe’ye yolu düşüp de yemek yerken çıkışta asosyal bir fatura ödeyerek Burfaş ile tanışıyor.
Oysaki biz Büyükşehir Belediyemizi Gemlik’e vizyon katacak hizmet projeleri ile tanımak isterdik. Sizlerden kalan iki yıl için hizmet bekliyor çalışmalarınızda başarılar diliyoruz.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın

  • Yzo dedi ki:

    Ne kadar İsabetli ve yerinde tespitler. Teşekkür ederiz Ahmet bey. İnşallah particilik değilde hizmet aşkıyla tekrar kendilerine gelirler ve gemlige hizmet ederler…