Aksaray’da fırınlara sıkı denetim

Aksaray Belediyesi’ne bağlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayının ilk günlerinde fırınlarda ve unlu mamuller üreten işletmelerde denetimlerde bulundu. AKSARAY (İGFA) – Aksaray’da şehrin birçok noktasında gerçekleştirilen denetimlerde unlu mamuller ve fırınlarda üretilen ürünlerde gramaj ve fiyat karşılaştırılması yapıldı. İşletmelerin hijyen kurallarına uygunluğunu da denetleyen ekipler, halkın sağlığını korumak ve hileli satışları önleyerek vatandaşların ekonomik kayıp […]

 Aksaray’da fırınlara sıkı denetim

03.04.2022 - 8:10

Güncelleme : 03.04.2022 - 8:10

Aksaray Belediyesi’ne bağlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayının ilk günlerinde fırınlarda ve unlu mamuller üreten işletmelerde denetimlerde bulundu.

AKSARAY (İGFA) – Aksaray’da şehrin birçok noktasında gerçekleştirilen denetimlerde unlu mamuller ve fırınlarda üretilen ürünlerde gramaj ve fiyat karşılaştırılması yapıldı.

İşletmelerin hijyen kurallarına uygunluğunu da denetleyen ekipler, halkın sağlığını korumak ve hileli satışları önleyerek vatandaşların ekonomik kayıp yaşamalarının önüne geçmek için uygunsuz satış yapan işletmelere yasal işlem yaptı.

Denetimlerle ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, vatandaşların sağlığı ve ekonomik kayıplarının öncelikleri olduğunu belirterek, “Halkımızın sağlığını tehdit edebilecek en ufak bir uygulamaya ve halkımızın ekonomik kaybına sebep olacak hileli satışa asla müsaade etmeyiz. Denetimlerini aralıksız sürdüren ekiplerimiz, Ramazan ayında gerekli önlemleri alarak denetim yaptılar. Bundan sonra da sık sık denetim yapacaklar” diye konuştu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın