Adıyaman’da Hamza Çivi Halk Oyunları’nda hünerler sergilendi

Adıyaman’da düzenlenen Kulüpler Arası Hamza Çivi Halk Oyunları yarışmalarında Yıldızlar, Gençler ve Büyükler düzenlemesiz ve düzenlemeli kategorilerde toplamda 8 kulüp, 11 takım ve 258 sporcu tüm hünerlerini şampiyonluk için muhteşem sahne gösterileriyle sergiledi. ADIYAMAN (İGFA) – Halk Oyunları Kulüpler İl Birinciliği Müsabakaları bu yıl Adıyaman’da Halk Oyunlarına büyük katkılar sunan, kültürümüzün geleceğe aktarılmasında büyük emek […]

 Adıyaman’da Hamza Çivi Halk Oyunları’nda hünerler sergilendi

03.04.2022 - 8:56

Güncelleme : 03.04.2022 - 8:56

Adıyaman’da düzenlenen Kulüpler Arası Hamza Çivi Halk Oyunları yarışmalarında Yıldızlar, Gençler ve Büyükler düzenlemesiz ve düzenlemeli kategorilerde toplamda 8 kulüp, 11 takım ve 258 sporcu tüm hünerlerini şampiyonluk için muhteşem sahne gösterileriyle sergiledi.

ADIYAMAN (İGFA) – Halk Oyunları Kulüpler İl Birinciliği Müsabakaları bu yıl Adıyaman’da Halk Oyunlarına büyük katkılar sunan, kültürümüzün geleceğe aktarılmasında büyük emek sarf eden Hamza Çivi’ye ithafen gerçekleştirildi.

Bu kapsamda bugün gerçekleştirilecek olan İl Birinciliği müsabakaları Hamza Çivi Halk Oyunları İl Birinciliği Yarışmaları yapıldı.Yeni Mahalle Spor Salonunda düzenlenen Kulüpler Arası Hamza Çivi Halk Oyunları yarışmalarına Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş, Adıyaman İnternet Gazetecileri Cemiyeti Başkanı Mehmet Cihan Akbilek, Spor Hizmetleri Müdürü Zeynal Abidin Deneri, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ramazan Güllü ve Adıyaman Halk Oyunları İl Temsilcisi Şah İsmail Çalışkan katıldı.

Adıyaman Gençlik ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş, kültürüne sahip çıkan bir kent olan Adıyaman’ın, Folkloru ve Halkoyunları ile geçmişini bu günlere taşımış bir il olduğunu söyledi.

Her bölgenin kendine has kültürü olan halkoyunlarına ilginin her geçen gün arttığına dikkat çeken Keleş, halk oyunlarının önem verdikleri bir alan olduğunu belirterek, “Hedefimiz folklorumuzu ve kültürümüzü daha geniş kitlelere yaymak ve bu alanda faaliyet gösteren kulüp sayılarını daha da artırmak” olduğunu söyledi. Halk oyunlarına destek veren tüm anne babalara teşekkür eden Keleş, gençleri, çocukları, katılım sağlayan tüm ekiplerimizi sergiledikleri nefes kesen gösterilerden dolayı kutladı.

Etkinlikte Türk halk danslarına; dansçı, eğitmen, öğretim görevlisi ve uluslararası jüri üyesi olarak emeği geçen, Adıyaman Folkloruna ve Halk Oyunlarımızın dünyaya tanıtılmasında meşale görevi yapan Hamza Çivi adına yapılan plaket, Adıyaman Halk Oyunları İl Temsilcisi Şah İsmail Çalışkan’a verildi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın