Çağ Yangını’na prestijli ödül

“Çağ Yangını”, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin düzenlediği 63. Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri’nde, TV Belgesel Ödülü’nün sahibi oldu. Belgeseli hazırlayan ve sunan Çınar Oskay törende yaptığı konuşmada, “Bu ödülü ormanlar için canını feda eden insanlara, haftalarca alevlerle boğuşan itfaiyecilere ve gönüllülere adamak istiyoruz” dedi. Oskay ayrıca, gazetecilerin ayakta kalmak ve işlerini yapmak için verdikleri mücadelede yanlarında olduğu […]

 Çağ Yangını’na prestijli ödül

04.04.2022 - 8:45

Güncelleme : 04.04.2022 - 8:45

“Çağ Yangını”, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin düzenlediği 63. Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri’nde, TV Belgesel Ödülü’nün sahibi oldu. Belgeseli hazırlayan ve sunan Çınar Oskay törende yaptığı konuşmada, “Bu ödülü ormanlar için canını feda eden insanlara, haftalarca alevlerle boğuşan itfaiyecilere ve gönüllülere adamak istiyoruz” dedi. Oskay ayrıca, gazetecilerin ayakta kalmak ve işlerini yapmak için verdikleri mücadelede yanlarında olduğu için Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’ne teşekkür etti.

İSTANBUL (İGFA)– Türkiye’nin 2021 yılında yaşadığı orman yangını felaketlerini tüm yönleriyle ele alan ilk belgesel “Çağ Yangını”, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından ödüle layık görüldü. Çınar Oskay, Begüm Soydemir ve Gözde Demirel Kuru’nun GAİN için hazırladığı yapım, 63. Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri’nde, Televizyon-Radyo kategorisinde, TV Belgesel Ödülü’nün sahibi oldu. 

Ödülü ekip adına teslim alan gazeteci ve yazar Çınar Oskay yaptığı konuşmada, “Bu ödülü ormanlar için canını feda eden insanlara, haftalarca alevlerle boğuşan itfaiyecilere ve gönüllülere adamak istiyoruz” dedi. 

Sözlerini, “Birkaç yıl önce tanıdığım bir siyaset bilimci bizim yaşımızdaki gazeteciler için “ilerde üzerinde doktora tezi yazılacak bir yitik kuşak” demişti. Bugün bazılarımız zor koşullarda, bazılarımız belki pek de mutlu olmadıkları kurumlarda, bazılarımız dijital platformlarda olsa, bir şekilde işimizi yapmaya devam ediyoruz, ayaktayız” şeklinde sürdüren Oskay, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’ne, bu mücadelede yanlarında olduğu ve yalnız olmadıklarını hatırlattığı için teşekkür etti. “GAİN Medya’daki tüm arkadaşlarımıza da selamlarımızı, sevgilerimizi yollayalım” diyerek konuşmasını tamamladı. 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın